Mecsekaljai Általános Iskola
Kovács Béla Általános Iskola
7634 Pécs, Pázmány Péter utca 27.


ARCHÍVUM - a 2007/2008-es tanév eseményei:

A búcsúzó 8. osztályok tablója >>

A 8. a osztály búcsuzó videója a youtube-on >>


Szabó Attila - 7.b - Pro Talento Díjas
A „Pro talento” a Baranya Megyei Közgyűlés díja a megye tehetséges tanulóinak és felkészítő tanáraiknak.
A díjazottak egy emléklapot és egy Zsolnay plakettet kapnak.
A díjat idén június 4-én adták át a Baranya Megyei Közgyűlés dísztermében.
Ebben a tanévben három tantárgyban elért országos helyezéseiért díjazták őt és felkészítő tanárait is.
Az Országos Történelmi Verseny 2. helyezéséért Pozsgai Ildikó néni,
a Zrínyi Matematika Verseny 2. helyezésért Ancsa néni,
a Jedlik Ányos Országos Fizika Verseny 1. helyezéséért pedig Zsolt bácsi kapott díjat.


Szabó Attila eredményei:
Janus Pannonius Gimnázium megyei matematika versenyén 1. helyezés,
a Bátaszéki Matematikaverseny megyei fordulóján 1. helyezés,
a Bátaszéki Matematikaverseny területi fordulóján 1. helyezés,
a Bátaszéki Matematikaverseny országos döntőjében 1. helyezés,
a Varga Tamás megyei matematika versenyén 1. helyezés,
a Varga Tamás területi matematika versenyén 1. helyezés,
a Varga Tamás országos matematika versenyén 1. helyezés,
a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei döntőjében 1. helyezés,
a Kalmár Matematikaverseny megyei döntőjében 1. helyezés,
az Alapműveleti megyei matematikaversenyén 1. helyezés,
a Bánki területi matematikaversenyén 1. helyezés,
a Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjében 2. helyezés,
Hevesy György területi kémiaversenyen 1. helyezés,
Jedlik Ányos országos fizikaversenyen
1. helyezés,
OÁTV országos történelemversenyen 2. helyezés,
Kenguru nemzetközi matematikaversenyen 3. helyezés.
Felkészítő tanárok: Németh Norbertné - matematika, Sebők Zsolt - fizika, Pozsgai Ildikó - történelem.

Sánta Adrienn diákolimpiai bajnok

Az országos diákolimpia döntőjében
100 méteres hátúszásban 1.,
gyorsúszásban 2. lett.


Király Bertalan
- 6.a -
Szigetváron megnyerte a Zrínyi Kupa sakkversenyt! Ezzel ő a megyei bajnok!
a VI. Makár Kupa sakkversenyen 1. helyezést ért el.
Janus Pannonius Gimnázium megyei matematika versenyén 1. helyezés,

a Bátaszéki Matematikaverseny megyei fordulóján 1. helyezés,
a Bátaszéki Matematikaverseny területi fordulóján 1. helyezés,

a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei döntőjében 5. helyezés,
a Bátaszéki Matematikaverseny országos döntőjében 16. helyezés,
Felkészítő tanára: Németh Norbertné


Az egész éven át tartó környezetvédelmi pályázat eredménye:
Alsó tagozat: I.  Győrfi Balázs 2.b., II.  Király Bertina 3.a., III.  Meiszterics Luca 3.a.
Felső tagozat: I.  Barbalics Dóra 6.a és Kovács Ádám 6.a., II.  Undi Kata 5.b., III.  Sánta Adrienn 7.b.,
IV.  Hetesi Júlia 6.a., V. Gyarmati Bálint 5.b.,VI.  Szabó Valentin 5.b.
A pályázat lebonyolításáért és a komoly díjakért köszönet illeti Gizi nénit!

A kommunizmus áldozataira emlékeztünk.
A Pécs TV tudósítása >>

A Vizes Élőhelyek Világnapja rajzpályázatának eredményhirdetése és a kiállítás megnyitója
A Pécs TV tudósítása >>


Csengeri Attila és Mahó Andrea musical-estje!
A Pécs TV tudósítása >>

A pázmányos csapat - Pozsgai Péter, Szabó Attila, Kriston-Vizi Dániel, Mayer László -
III. helyezett a "Világörökség ma és holnap" vetélkedősorozaton!

Kálti Márk Országos Történelem Tesztverseny
7. oszt.: Szabó Attila IV. hely,
5. oszt.: Meiszterics Miklós VII. hely.
Felkészítő tanár: Pozsgai Ildikó

Király Bertina III. díjas
a balassagyarmati Országos Fuvoladuó Versenyen!

Brit Civilizációs Megyei Angol Versenyen
Szabó Attila, Bárdos András, Hegedűs Noémi, Sánta Adrienn 1. helyezést ért el,
Kovács Ádám, Kriston-Vizi Dorottya, Ferenc Enikő 5. lett.
A Litteratum Országos Angol Versenyen Szabó Attila országos döntőbe jutott.
Felkészítő tanár: Fromwald Nikolett


A területi és országos szorobánversenyeken a 3. a-sok komoly sikert értek el:
Az országos versenyen
Merényi Dóra 3.,
Sztaracsek Lilla 4.,
Sónyák Soma 6. lett.
Területi verseny: 2. szinten 1. helyezést ért el Merényi Dóra,
a 4. szinten 2. helyezést ért el Sztaracsek Lilla, 3. lett Király Bertina,
különdíjat kapott Sónyák Soma.
A vizsgákon a 10. szinten Kéméndy Tamás 2.,
Haissinger Barbara 3.,
a 9. szinten Ábrahám Zsanett 3.,
a 8. szinten Merényi Dóra 1.,
Sztaracsek Lilla 2. lett.
Felkészítő tanár: Ladocsi Erzsébet

A Szekszárdi Országos Origami-versenyenrszágos iskolánk csapata 2. lett.
Csapattagok:
Nagy Zoltán, Dudacz Vendel, Bódi Loretta, Szokol Anna, Horváth Krisztina, Maróti Attila, Csonka Márton,
Horváth Kornél, Kuczi Péter, Bakó Milán, Csonka Dániel, Tóth Ádám, Orosi Adrienn, Illés Viktória, Kis Mária, Kovács Botond, Horváth Anna, Akácsos Zsófia, Deresi Mátyás.
Felkészítő tanár: Kovács Zita

"Szepi" országos levelező matematikaversenyen
Horváth Patrik 1., Sónyák Soma 4., Sikó Gergő 6. lett.
Felkészítő tanár: Ladocsi Erzsébet

A Bendegúz levelező anyanyelvi versenyen
Merényi Dóra, Sónyák Soma - 3.a - arany fokozatot szereztek.
Felkészítő tanár: Ladocsi Erzsébet

A Cimbora fesztiválon kiemelkedően szerepelt:
Király Bertina 3.a, Meiszterics Luca 3.a, Merényi Dóra 3.a, Hegedűs Noémi 7.b, Mókus Valentina 7.b.

"Madarak és Fák Napja" területi vetélkedőn
Mremi Dorisz, Zalán Máté, Kriston-Vizi Dorottya
1. helyezést ért el.
Az országos döntőn a csapat 9. lett.
Felkészítő tanár: Jakabné Gutrai Ágnes

"Bendegúz" levelező természetismereti versenyen
Király Bertina, Milbacher Dániel arany fokozatot ért el.
Felkészítő tanár: Ladocsi Erzsébet

Az "Apró Dalosok" megyei versenyén

Meiszterics Luca arany,
Szinnay Mercédesz bronz minősítést szerzett.
Felkészítő tanár: Ács Szilvia

A Dr. Mező Ferenc Szellemi diákolimpia megyei döntőjében
a Mremi Dorisz, Kriston-Vizi Dorottya, Kovács Ádám, Ferencz Enikő alkotta csapat 3. lett.
Felkészítő tanár: Bábics Péter

A Simonyi Zsigmon helyesírási megyei versenyén
Szabó Attila 2. lett.
Felkészítő tanár: Király Timea

Az "OLVAS A VÁROS" városi rajzpályázaton
Hegedűs Csanád és Hegedűs Zalán - 7.a - 1. lett,
Kaszás Enikő - 6.a - 3. lett.
Különdíjat kapott: Fazekas Noémi, Heidl Sára, Németh Rebeka.
Felkészítő tanár: Dr. Jelenszkyné Fábián Ildikó

Pázmány-siker a városi történelemversenyen:
5-6. osztályos korosztály: 1. Barbalics Dóra, Ferenc Enikő, Kovács Ádám, Zalán Máté,
7-8. osztályos korosztály: 1. Babocsán Sára, Kovács Dóra, Pozsgai Péter, Szabó Attila.
Felkészítő tanár: Pozsgai Ildikó


A Kerékpáros Ügyességi Verseny városi döntőjében
Hetesi Júlia - 6.a - 1. lett.

A Benedek Elek városi mesemondó versenyen
Meiszterics Luca - 3.a - 3.,
Meiszterics Miklós -5.a - szintén 3. lett.
Különdíjat kapott: Mremi Liza 4.o.
Felkészítő tanár: Ladocsi Erzsébet és Albrecht Zoltán

A Vízmű-sarok városkörnyéki versenyen
Barbalics Dóra 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Németh Norbertné és Vincze Mária

A Floorball Diákolimpia városi döntőjében
iskolánk csapata 2. helyezést ért el.
Csapattagok: Resál Csaba, Kispál Gábor, Szinnay Márk, Krebsz Dávid, Tremmel Ronald, Akácsos Dávid,
Mátyás Zsolt, Király Kristóf, Tóth Krisztián, Kriston- Vizi Dániel

Felkészítő tanár: Bábics Péter


A Floorball Pázmány Kupa városi versenyén iskolánk csapatai
2. - Kis Rebeka, Kaska Emese, Al Abboud N. Imola, Sánta Adrienn, Máté Melinda, Sziládics Lili, Gera Viktória,
3. - Resál Csaba, Sárosi Soma, Krebsz Dávid, Tremmel Ronald, Akácsos Dávid,
Mátyás Zsolt, Király Kristóf, Tóth Krisztián, Kriston- Vizi Dániel

4. - Bíró Viktória, Karsai Patrícia, Lakatos Eszter, Ternai Katalin, Rónai Dóra, Hegedűs Elizabet,
Mókus Valentina, Hegedűs Noémi, Kis Rebeka, Al Abboud N. Imola
6. - Tóth Máté, Galamb Dániel, Orbán Tivadar, Meiszterics Miklós, Gergely István, Tilesch Dávid, Szatmári Márk
helyezést értek el.
Felkészítő tanár: Bábics Péter

Atlétika többpróba városi versenyen
a Sánta Adrienn, Al-Aboud N. Imola, Horváth Nikolett, Máté Eszter, Kis Rebeka alkotta csapat 2. lett.
Felkészítő tanár: Jakabné Gutrai Ágnes

Röplabda városi versenyen
a Kis Rebeka, Kaska Emese, Horváth Nikolett, Barbalics Dóra, Máté Melinda, Marossy Réka, Sziládics Liliána, Vörös Zsanett, Akácsos Zsófia
alkotta csapat 2.,
Szabó Csilla, Tóth Diána, Jávor Viktória, Gergely Renáta, Hegedüs Noémi, Mókus Valentina, Gera Nikolett, Gerlecz Mónika
felállású csapat szintén 2. lett.
Felkészítő tanár: Jakabné Gutrai Ágnes

Röplabda ANK Kupa városi versenyen két csapatunk
2. - Akácsos Zsófia, Máthé Melinda, Kis Rebeka, Horváth Nikolett, Kaska Emese, Barbalics Dóra, Sziládics Liliána, Gera Vikrótia, Horváth Rebeka, Marosi Réka -
és 4. - Szabó Csilla, Tóth Diána, Jávor Viktória, Hegedus Noémi, Gerlecz Mónika, Gergely Renáta, Mókus Valentina, Gera Nikolett -
helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Jakabné Gutrai Ágnes

Városi Katasztrófavédelmi Versenyen
Kis Rebeka, Horváth Nikolett, Baranyai zsolt, Hamvas Dániel - 6. b - 5. lett.
Felkészítő tanár: Bábics Péter

A "Zöld szemmel" városi vetélkedőn

Hegedűs Noémi, Sánta Adrienn, Pozsgai Péter 2. helyet ért el.
"Tanuljunk a természetben" városi vetélkedőn
Szabó Valentin, Zalán Máté, Tremmel Ronald, Bíró Viktória 3. lett.
Állatok Világnapja városi vetélkedőn
Zalán Máté Fazekas Noémi Kis Rebaka 3. helyezést ért el
Felkészítő tanár: Jakabné Gutrai Ágnes

A "Madarak és Fák Napja" városi vetélkedőn

az 1.a csapata 4. lett. Csapattagok:
Hadobás Olivér, Horváth Barnabás, Benko Bálint.
Felkészítő tanár: Balatoni Andrásné

"Tégy a városért" városi vetélkedőn a 3.a csapata
Horváth Anna, Márton Kata, Szinnay Mercedesz 4. lett.
Felkészítő tanár: Ladocsi Erzsébet

"Fedezd fel a várost" versenyen a 3.a csapata
6. helyezést szerzett.
Felkészítő tanár: Ladocsi Erzsébet

A Városismereti Versenyen
Rónai Dóra, Ternai Kata, Frank Mirella 8. lett,
Babocsán Sára, Bíró Viki, Lakatos Eszter 11. lett.
Felkészítő tanár: Pozsgai Ildikó

A Tedd és védd városi környezetvédelmi- és egészségnevelési versenyen
Horváth Anna, Márton Kata, Szinnay Mercédesz - 3.a - 4. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Ladocsi Erzsébet

Az "Állatok Világnapja" városi vetélkedőn 3. lett iskolánk csapata!
Zalán Máté, Kis Rebeka, Fazekas Noémi, 6. osztályos tanulók.


A Bánki vermondóversenyen
Csapláros András - 3.a - 1.,
Mremi Liza - 4.o - 1.,
Szabó Barbara - 2.a - 2.,
Szemere Panna - 1.b - 4. helyezért ért el.
Felkészítő tanár: Ladocsi Erzsébet, Horváthné Szemere Mária, Ács Szilvia, Albrecht Zoltán

A Köztéri Általános Iskola nyelvi versenyén

egyéniben Tilesch Dávid - 5.a - 1.,
csapatban Tilesch Dávid - 5.a -, Barbalics Dóra - 6.a -, Marics Bernadett - 6.a - 1. lett.
Felkészítő tanár: Lajkóné Lévai Csilla, Kis-Szabó Petra

A 2007. év Zénó-díjasai:
Frick Nóra 1.a, Szemere Panna 1.b, Molnár Réka 2.a, Bakó Milán 2.b, Sónyák Soma 3.a, Rudán Renáta 3.b, Mremi Liza 4. o.